Kawiarnia w Warszawie wprowadza do swojego menu kawę z mlekiem … kobiecym! Co na to prawo?

Na swojej stronie kawiarnia „Żona Krawca” poinformowała, że wprowadza do swojej oferty nową pozycję: kawę z mlekiem kobiecym!

Informacja wywołała lawinę komentarzy. Zważywszy, że profil kawiarni obserwuje zaledwie 1500 osób, reakcja na tę informację była niewspółmiernie duża.

Takie kawiarnie są już w innych krajach. To nowa moda. W tych krajach jednak sprzedaż kobiecego mleka jest uregulowana prawnie. W Polsce handel mlekiem ludzkim jest nielegalny.

thehansindia

Jak nie ma przepisów, nie ma kontroli. Jest natomiast zagrożenie epidemiologiczne – mówi Gazecie Wyborczej Joanna Narożniak – rzecznik Sanepidu.

Od lat kwitnie czarny rynek mleka kobiecego. Duży popyt jest na nie wśród matek, które z różnych powodów nie mogą same karmić, ale chętnych nie brakuje również wśród sportowców, którzy wierzą w moc odżywczą mleka kobiecego.

statnews

Gazeta zastanawia się czy informacja kawiarni nie jest jedynie chwytem reklamowym. To pytanie skierowała do właściciela kawiarni. Ten do rozmowy z gazetą wyznaczył swoją rzeczniczkę Aldonę, która nie podała swojego nazwiska, a jedynie pseudonim … „Mleczko”.

Potwierdziła doniesienia i zapewniła, że informacja jest prawdziwa. Kawa z kobiecym mlekiem ma kosztować 18 zł. Mleko będzie podawane w osobnym kubeczku.

„Nie będzie wersji latte, ponieważ ludzkie mleko się nie pieni”.– dodaje.

Mleko mają oddawać zaprzyjaźnione kobiety – jak zapewnia rzeczniczka – nieodpłatnie.

freepik

Wkrótce okaże się czy to prawda, czy jedynie burza w szklance … mleka.

Czy nasi czytelnicy mieliby ochotę na kawkę z kobiecym mleczkiem?

Źródło: wyborcza
Źródło foto tytułowe: Źródło: dailymail