Klienci restauracji zaczęli obrażać kelnera. Wtedy szef zrobił coś nieprawdopodobnego!

Restauracja „Grenache” znajduje się w Menchesterze. Jest to znany, elegancki lokal specjalizujący się w kuchni angielskiej i francuskiej.

W restauracji obowiązują stroje wieczorowe, a na rezerwacje trzeba czekać kilka tygodni. Wydawałoby się, że gośćmi tego miejsca są raczej ludzie z klasą, ale jak sie okazuje posiadanie pieniędzy i jadanie w drogich restauracjach nie czyni nikogo człowiekiem na poziomie.

Klasy natomiast z pewnością nie brakuje Mike’owi właścicielowi „Grenache”. Na zdjęciu ze swoją pratnerką Karen.

Pewnego wieczoru wydarzyła się niemiła sytuacja.

Para gości zachowała się bardzo niegrzecznie wobec obsługującego ich kelnera. Podkpiwali z niego, zwracali się lekceważąco i protekcjonalnie. W pewnym momencie zaczęli go perfidnie obrażać. Uważając, że mają do tego prawo wezwali nawet właściciela i stwierdzili, że z tym chłopakiem jest coś nie tak i zapytali jak właściciel mógł dać mu u siebie pracę.

Mike Jennings odpowiedział im dosadnie na te zarzuty, po czym wyprosił z lokalu. Żeby się upewnić, że podobne sytuacje nie będą miały miejsca w przyszłości, na oficjalnej stronie restauracji na Facebooku napisał słowa, które skierował do aroganckich gości:

„W Grenache zatrudniamy pracowników według kryteriów takich jak doświadczenie, wiedza, oddanie pracy… Nie zwracamy uwagi na kolor skóry, ilość tatuaży, wagę, religię, choroby. Nie dyskryminujemy!

A jeśli Ty to robisz to bardzo proszę, nie rezerwuj stolika w Grenache. Nie jesteś godzien naszego posiłku, wysiłku i SZACUNKU”.

Obrażany kelner Andy Foster cierpi na autyzm. Mike uważa, że jest bardzo dobrym kelnerem, zaangażowanym, sprawnym i uprzejmym. Niejednokrotnie obserwował jego pracę, która spełnia najwyższe standardy. Dlatego Mike nie pozwolił by para aroganckich bufonów obrażała członka jego starannie dobranego zepołu.

To niesamowite, że dla właściciela liczą się ludzie bardziej niż pieniądze. Jesteśmy pod wrażeniem jego postawy, standardów i wyznawanych wartości.

Zgodzicie się, że gdyby wszyscy byli takimi ludźmi i tak traktowali pracowników świat byłby lepszym miejscem?

Źródło i fotografie: dailymail