Kupił za grosze starą komodę, ale gdy odkrył co w sobie kryje zaniemówił.

Nie każdy lubi nowe meble. Niektórzy wyjątkowo cenią sobie meble z tak zwaną duszą i wyszukują starocie nie dla ich wartości kolekcjonerskiej, ale po prostu je lubią. Czasem dają im drugie życie, a czasem cieszą się takimi jakie są, nawet jeśli upływ czasu jest na nich aż nadto widoczny.

Ta trzyszufladowa komoda należała do pewnego człowieka z Missouri w Teksasie. Nikt nie chciał jej kupić więc pomimo, że była stara i z orzechowego drewna, jej cena była bardzo niska jak na taki stary mebel.

Emil Knodell kupił ją za 100 dolarów z powodu jej marmurowego blatu, który chciał wykorzystać w jadalni.

Gdy pakował ją na samochód usłyszał dziwne dźwięki.

Kiedy był już w domu zajrzał do środka, ale nic tam nie znalazł. Mimo to przy przesuwaniu znów wydawało mu się, że usłyszał dziwne szmery.

Obejrzał dokładniej, położył, wyjął szuflady ale niczego nie znalazł. Ale gdy nacisnął listwę cokołową okazało się, że to nie listwa a front jeszcze jednej szuflady.

W pierwszym momencie wydawało mu się, że zobaczył wielki bałagan staroci.

Ale gdy przyjrzał się uważniej dostrzegł, że ukryta szuflada pełna jest prawdziwych skarbów.

Były tam przedmioty o wartości antycznej i kolekcjonerskiej, stare monety, medale, banknoty ale oprócz tego dużo starej i bardzo wartościowej biżuterii ze złota wysadzanej prawdziwymi perłami, diamentami i innymi drogimi kamieniami szlachetnymi.

Gdy Emil to wszystko odkrył postanowił skontaktować się z wykonawcą testamentu, synem byłego właściciela komody i poinformować go o odkryciu.

Uznał, że prawowici spadkobiercy powinny otrzymać znalezione, drogocenne przedmioty.

Syn nie miał pojęcia o skarbie ukrytym w komodzie i był szczęśliwy, gdy dowiedział się o odkryciu.

„Kupiłem starą komodę, nie kupiłem tych rzeczy” – powiedział Emil Knodell prasie

„Gdybym je zachował postąpiłbym nieuczciwie. Ta świadomość nigdy nie pozwoliłaby mi cieszyć się z tych rzeczy. Uszczęśliwiłem kogoś wyjawieniem prawdy i zwrotem wszystkich wartościowych rzeczy, które tam odkryłem. To uczucie lepsze niż posiadanie ich.” – dodaje

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem uczciwości tego mężczyzny!

Co o tym sądzicie? Podzielcie się ze znajomymi!

Źródło/Foto: inspiremore