Te bliźniaczki to przypadek 1 na milion. Tak wyglądają dziś, gdy są już dorosłe

Więź między rodzeństwem jest jedną z najsilniejszych, jakie istnieją, ale więź między bliźniakami może być jeszcze silniejsza.

Nawet w przypadku bliźniaków, którzy nie są identyczni, zdarza się tak silne połączenie, że mogą kończyć za siebie zdania. Chociaż przywykliśmy do bliźniąt wyglądających identycznie lub bardzo podobnych, czasami w wyniku mieszania genów występują między nimi ogromne różnice.

Tak było w przypadku dwóch niezwykłych bliźniaczek mieszkających w Gloucester w Anglii.

Lucy ma jasną karnację i proste, rude włosy, podczas gdy jej siostra Maria ma ciemną skórę i czarne, kręcone włosy. Unikalny wygląd siostry zawdzięczają swoim rodzicom.

Matka bliźniaczek, Donna, jest w połowie Jamajką, a w połowie rasy białej, a ich ojciec Vince jest biały. Bliźniaczki mają także troje rodzeństwa George’a, Chynna’ę i Jordan, z których każde ma mieszany kolor skóry.

Chociaż bliźniaczki są ze sobą blisko związane, ich zewnętrzne różnice powodowały pewne problemy w ich życiu.

Maria przyznaje, że długo była zazdrosna o proste i lśniące włosy siostry. Jednak Lucy twierdzi, że nie znosiła swoich włosów i skóry, ponieważ przez nie nie pasowała do reszty rodziny. Dzieci wyśmiewały się z niej i mówiły, że została adoptowana.

Każda z dziewcząt rozwinęła własną osobowość i tożsamość. Maria jest bardzo śmiała i towarzyska, podczas gdy Lucy jest nieco bardziej wycofana. Lucy nie przywiązuje większej uwagi do ubrań, podczas, gdy Maria uwielbia się stroić.

Bez względu na różnice Lucy i Maria są bardzo silnie ze sobą związane.

Taki wygląd dziewczyn jest prawdziwą loterią genową. Dzieci mieszanych rodziców, mają wymieszane geny i zazwyczaj mają skórę w odcieniu „pomiędzy” kolorami skóry rodziców. Jednak bardzo rzadko, ale zdarza się tak, że jedno z bliźniąt dziedziczy większość genów po jednym, a drugie po drugim z rodziców. To wtedy może się zdarzyć, taka sytuacja jak u Marii i Lucy.

Bliźnięta mają poczucie pewnej wyjątkowości. A Maria i Lucy szczególnie.

„Maria uwielbia mówić ludziom na studiach, że ma białą bliźniaczkę – i ja także jestem bardzo dumna z tego, że mam czarną bliźniaczkę”. – mówi Lucy.

Źródło: mirror.co.uk Miniatura wpisu: YouTube