Test: Ile kwadratów widzisz na obrazku?

Kochamy sprawdzać się w różnych wyzwaniach. Choć na ogół wcale nie są proste i nie zawsze udaje nam się rozwikłać zagadkę.

Cóż o to właśnie chodzi, żeby zadanie nie było łatwe. Musi wystawiać na próbę naszą koncentracje, cierpliwość i zmysł analityczny.

Ale ile daje satysfakcji kiedy uda nam się nie wpaść w zastawioną pułapkę i wyłapać właściwe rozwiązanie.

Rozwiązywanie zagadek i łamigłówek angażuje umysł i wymaga myślenia podstawowego oraz kreatywności. Odkrycie odpowiedzi na trudne pytanie lub zagadkę daje nam zadowolenie z siebie i potwierdzenie, że nasz umysł jest sprawny.

Ten test sprawdza naszą uważność, wyobraźnię i zdolności analityczne.

Większości ludzi nie udaje się prawidłowo obliczyć ilości występujących na tym rysunku kwadratów. Ale może Tobie się uda.

Zatem ile jest kwadratów na tym obrazku?

Sprawdzenie wymaga uważności, cierpliwości i minimalnej wiedzy matematycznej.

A oto rozwiązanie!

Test nie jest taki trudny, ale okazuje się, ze wielu osobom brakuje cierpliwości i uważności, żeby dostrzec i policzyć wszystkie kwadraty. Odsetek poprawnych odpowiedzi jest naprawdę niewielki. Rzeczywiście, niewielu było w stanie określić dokładną liczbę kwadratów obecnych na tej ilustracji. Wielu zgubiło się po drodze i podało niewłaściwa liczbę. Oczywiście zaniżoną.

W rzeczywistości na tym obrazku jest 11 kwadratów. Czy pomyliłeś się, czy znalazłeś ich dokładnie tyle? Jeśli miałeś rację, możesz sobie pogratulować wyjątkowej zdolności obserwacji i analitycznego umysłu.