Trzy godziny trwały obrady kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej. Będzie dymisja Ziobry?

Kolejny dzień kryzysu koalicyjnego Zjednoczonej Prawicy. Dziś wszyscy oczekiwali, że zamieszanie i napięta sytuacja w obozie rządzącym zostanie w jakis sposób rozstrzygnięta.

Spotkanie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, które rozpoczęło się dziś o godzinie 13.00 miało dać nam odpowiedź na pytanie czy sytuacja na najwyższych szczeblach władzy jest stabilna, czy też szykują się zmiany.

Spotkanie, w którym udział wzięli, poza szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim, m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wicepremier Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak, europosłowie Joachim Brudziński i Beata Szydło, trwało aż 3 godziny po czym… politycy rozjechali się bez słowa wyjaśnienia…

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska napisała jedynie na swoim profilu na Twitterze:

„Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie.”

Spotkanie w dużej mierze dotyczyło obecności w koalicji oraz w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecnego szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

„Dziś nie będzie dymisji Ziobry. Nie jest wykluczona, ale nie dziś. Ma być spotkanie JK – ZZ i tam Ziobro usłyszy „warunki utrzymania Solidarnej Polski w koalicji z PiS”. Twarde – mówią uczestnicy spotkania przy Nowogrodzkiej. – napisał reporter RMF FM Mariusz Piekarski

Zapytany o komentarz Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski powiedział: „Apelujemy do wszystkich stron, które odpowiadają za program, aby się porozumieć. Nadzieja umiera ostatnia – dodał.

– Mają być jeszcze rozmowy, takie sygnały do nas dochodzą, Zbyszek Ziobro ma nasze pełne zaufanie – zakończył Cymański.

Źródło: wp.pl, twitter.com/RzecznikPiS, twitter.com/PAP, twitter.com/Piekarski_M Miniatura wpisu:twitter.com/wkrawcz1