Właśnie tak wyglądałby Michael Jackson, gdyby nie poddał się, ani jednej operacji plastycznej.

Michael Jackson zna go każdy i wie kim był. Najznakomitszy wokalista i jedyny w swoim rodzaju tancerz.

Zostawił wiele docenianych na całym świecie utworów. Do dziś niespotykane i ponadczasowe przeboje są puszczane w radiu i telewizji.

Król popu zmarł w Los Angeles 25 czerwca 2009 roku mając 50 lat. Zmienił muzykę pop nadając jej osobliwy charakter. Znany ze śpiewania, zachwycał widownię także swym oryginalnym tańcem. Miał miliony fanów z całego świata, w sumie wydał 10 albumów.

W 1988 roku Michael przeprowadził się do rezydencji Neverland Ranch w Kalifonii, którą często odwiedzały dzieci, gdyż gwiazdor wybudował tam zoo i park rozrywki.

W 1993 Jackson Jaksonowi postawiono zarzuty molestowania dzieci, zostaje jednak z nich oczyszczony. Sam posiada trójkę własnych dzieci: Paris Michael Katherine Jackson, Michaela Josepha Jacksona Juniora oraz Prince’a Michaela Jacksona.

Pierwsza operacja Michaela to korekta nosa, w dalszej kolejności ulepszał swoje następne defekty w wyglądzie – jak sam opowiadał.

Przeszedł 100 operacji korygujących w ciągu 25 lat.

Nie skończono na jednej operacji nosa, było ich kilka. Zastrzyki z botoksu, powiększenie ust, zmiana podbródka czy też wybielenie skóry to wszystko dawało efekt odwrotny od zamierzonego – Michael Jackson stawał się coraz brzydszy.

W filmie poświęconym obsesji gwiazdora i uzależnieniu od operacji, pozwolono sobie stworzyć komputerowo twarz Jacksona.

Autorzy filmu chcąc dowiedzieć się jakby wyglądał, gdyby nie poddał się żadnej operacji plastycznej, stworzyli symulację wyglądu jego twarzy.

Czy uważasz, że wygląd bez operacji miałby wpływ na karierę muzyka?

Źródło: dailymail