Zachowanie policjanta w stosunku do Ukrainki obiegło sieć. Tak pomaga polska policja

Pospolite ruszenie do pomocy jakie w ostatnich dniach obserwujemy w naszym kraju jest godne podziwu. Priorytety nagle stanęły na właściwym miejscu.

Tam gdzie jest wojna, tam nic nie jest ważniejsze, tam gdzie umierają ludzie, tam trzeba pomagać. Oby starczyło nam tej determinacji na dłużej, bo ten konflikt prawdopodobnie szybko się nie skończy.

Ta pomoc nie rozwiązuje sytuacji, każdy chciałby, żeby ta wojna po prostu się zakończyła. Ale szaleńcowi jak widać łatwo przychodzi kłaść na szali CUDZE życie. Dlatego ta pomoc naprawdę ratuje ludzi.

Do Polski ludzie trafiają wycieńczeni wielogodzinnym oczekiwaniem na przejście, czasem po długiej podróży z odległych zakątków kraju. Mają już za sobą lęk przed śmiercią, o bliskich, którzy tam zostali, o walczących mężów i ojców. Mają za sobą mroźne noce w kolejce do przejścia, huk wystrzałów, a niektórzy zdążyli już zobaczyć najgorsze oblicze tej wojny.

Dlatego ta pomoc jest tak bardzo potrzebna. Ci ludzie na całe życie zapamiętają jak zostali u nas przyjęci. Nie zapomną o swoich pierwszych wrażeniach. Będą opowiadać o wszystkim wnukom.

Pomoc polskiego policjanta

Na nagraniu, które w ostatnich godzinach obiegło internet widzimy policjanta, który pomaga nietypowo. Widoczna na nim Ukrainka przez wiele godzin musiała trzymać dziecko na rękach.

Na filmie możemy zobaczyć jak polski policjant jej pomógł:

@polskapolicja Jesteśmy na przejściach granicznych🇵🇱🇺🇦 i przy punktach recepcyjnych, gdzie wspieramy uchodźców z Ukrainy, szukających schronienia w Polsce. Wszystkie służby działają profesjonalnie, zgodnie z wypracowanymi procedurami. #pomagamyichronimy ♬ dźwięk oryginalny – 🌿🖤The Best Songs🖤🌿

Źródło: tiktok/polskapolicja, Miniatura wpisu: tiktok/polskapolicja