Zmarła na raka otrzymała pismo – „Umierając naruszyła Pani warunki umowy kredytowej”.

Firma obsługująca płatności interetowe PayPal wysłała do swojej klientki pismo z informacją, że umarła i tym samym naruszyła warunki umowy kredytowej…

37-letnia Lindsay Durdle z Bucklebury w Wielkiej Brytanii zmarła 31 maja na raka piersi. Jej pogrążony w żałobie mąż Howard, odebrał pismo skierowane do zmarłej żony, w którym Paypal informuje zmarłą o tym, że … umarła, czym naruszyła warunki umowy kredytowej:

„Szanowna pani Lindsay Durdle, jest to standardowe zawiadomienie doręczone na mocy art. 87 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim z 1974 r. Narusza pani warunek 15.4 (c) swojej umowy z Kredytem PayPal, ponieważ otrzymaliśmy zawiadomienie, że pani nie żyje. Zgodnie z warunkiem 15.4 (c), jesteśmy uprawnieni do zamknięcia konta, rozwiązania umowy i żądania spłaty pełnej kwoty pozostającej do spłaty”.

Howard opublikował pismo na facebooku z komentarzem:

„Przepraszam za język, ale to jest, k***a, nie do przyjęcia. PayPal – który został poinformowany o śmierci Lindsay trzy tygodnie temu – napisał do niej list informujący, że naruszyła umowę, bo umarła.”

„Jakie pozbawione empatii urządzenie to wysłało?”

Po internetowej burzy i pełnych oburzenia komentarzy Paypal wystosował oświadczenie:

„Bardzo przepraszamy pana Durdle’a za zrozumiałe cierpienie, które spowodował ten list. Natychmiast po tym, jak zdaliśmy sobie sprawę z tego błędu, skontaktowaliśmy się z panem Durdle’em bezpośrednio, by zaoferować nasze wsparcie, dokonaliśmy rozliczenia spłat i zamknęliśmy konto jego żony, jak prosił” – powiedział rzecznik prasowy firmy. Dodał, że PayPal w trybie pilnym weryfikuje oprogramowanie, które odpowiada za wysyłanie listów do klientów, by to się więcej nie powtórzyło.