7 rzeczy, których nigdy nie robią dojrzali mężczyźni

Dojrzałość emocjonalna nie jest czymś, co osiąga się automatycznie z wiekiem. To ciągły proces rozwoju, który wymaga samoświadomości, empatii, odpowiedzialności i zdolności do zarządzania własnymi emocjami. Dojrzałość ta przejawia się w wielu aspektach życia codziennego. W sposobie radzenia sobie z konfliktami, utrzymywaniu zdrowych relacji, podejmowaniu decyzji, opartych na myśleniu perspektywicznym i dbaniu o dobro innych.

W tym artykule przyjrzymy się siedmiu kluczowym cechom i zachowaniom, które pomagają odróżnić dojrzałego mężczyznę od takiego, który jest wciąż małym chłopcem w ciele dorosłego.

DOJRZAŁY MĘŻCZYZNA NIGDY NIE UCIEKA OD PROBLEMÓW

Kiedy mężczyzna osiąga dojrzałość, zaczyna zdawać sobie sprawę, że zamknięcie się w swoim pokoju i ukrywanie się przed światem niczego nie rozwiąże. Dojrzały mężczyzna wie, że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu jest stawienie mu czoła i znalezienie rozwiązania. Nie ucieka od problemów, podchodzi do nich odpowiedzialnie. Nie boi się popełniać błędów, uczy się na nich i potrafi się do nich przyznać.

DOJRZAŁY MĘŻCZYZNA NIE BĘDZIE CIĘ KRYTYKOWAŁ

Mężczyzna, który naprawdę kocha, nigdy nie krytykuje, nie ocenia negatywnie. Niezależnie od tego, czy chodzi o Twój wygląd, wagę, pracę, plany czy marzenia. Dojrzały mężczyzna jest podporą. Nie próbuje walczyć, nie próbuje złamać, aby zaspokoić swoje własne ego. Pragnie uszczęśliwiać, bo to uszczęśliwia jego.

DOJRZAŁY MĘŻCZYZNA NIE BOI SIĘ OKAZYWAĆ EMOCJI

Dojrzały mężczyzna wie, że okazywanie emocji nie jest oznaką słabości. Jest oznaką istoty ludzkiej. Nie boi się mówić kocham. Nie boi się mówić, że jest szczęśliwy czy zrozpaczony. Nie zamyka się w sobie i nie tłumi uczuć, by potem w najmniej spodziewanym momencie wybuchnąć agresją. Dojrzały mężczyzna jest świadomy swoich emocji i uczy się z nimi radzić. Wie, że wybuchy gniewu, wykrzyczane raniące słowa niczego nie rozwiązują. Potrafi rozmawiać. Dojrzały mężczyzna słucha żeby zrozumieć, a nie słyszy, żeby odpowiedzieć.

DOJRZAŁY MĘŻCZYZNA NIE SPRAWI, ŻE POCZUJESZ SIĘ NIECHCIANA

Dojrzały mężczyzna postara się włączyć Cię we wszystkie aspekty swojego życia. Zabierze Cię na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi. Umie nawiązać poważny związek. Może od czasu do czasu będzie chciał wyjść z przyjaciółmi sam, ale zawsze znajdzie czas, żeby spędzić czas z Tobą. Nie każe Ci rywalizować z innymi. Tego samego będzie oczekiwał. Pozwoli Ci zachować własną przestrzeń, własne pasje, przyjaciół, pracę. Nie zrobi scen zazdrości, nie będzie szantażował, nie będzie stawiał warunków. Nie będzie decydować za Ciebie ani nakłaniać Cię to tego co sam uważa za dobre i słuszne. Pozwoli Ci samej decydować o sprawach dotyczących Ciebie i będzie służył radą, gdy o nią poprosisz.

DOJRZAŁY MĘŻCZYZNA BĘDZIE CIĘ SZANOWAŁ

Istnieje wiele sposobów okazywania szacunku w związku. Dojrzały mężczyzna nigdy nie zmusi Cię do zrobienia czegoś wbrew Twojej woli. Nigdy nie przekroczy granicy i nigdy nie będzie kpić z Twoich przekonań. Będzie szanował Twoją przestrzeń osobistą i uczucia. Wie, że zdrowy związek buduje się na zaufaniu i wzajemnym szacunku.

DOJRZAŁY MĘŻCZYZNA MA ZDROWĄ RELACJĘ Z MATKĄ

Dojrzały mężczyzna znajduje czas dla rodziców. Docenia sposób, w jaki się nim zaopiekowali, i jest szczęśliwy, że może zrobić to samo. Nie pozwala jednak, aby podejmowali za niego decyzje. Stoi mocno na ziemi, a w stosunku do swojej rodziny zachowuje się z miłością, życzliwością i szacunkiem. Ale nie nigdy pozwoli, żeby jego rodzice źle cię traktowali.

DOJRZAŁY MĘŻCZYZNA PLANUJE PRZYSZŁOŚĆ

Dojrzały mężczyzna nie myśli tylko o teraźniejszości. Potrafi żyć teraźniejszością i planować wspólną przyszłość. Chce patrzeć nie na siebie na wzajem, ale w tym samym kierunku co Ty. By dopasować współne plany i wizje przyszłości z uwzględnieniem osobistych potrzeb i oczekiwań.