Napastnik przystawia kobiecie pistolet do głowy, wtedy przypadkowy bezdomny bez wahania rzuca się na pomoc…

Pewien bezdomny rzucił się na porywacza gdy ten groził kobiecie. Zdarzenie miało miejsca na schodach katedry w Sao Paulo w Bazyli. Gdy policja próbowała negocjować z napastnikiem do akcji wkroczył bezdomny. Zobacz nagranie akcji, którą ten bohaterski mężczyzna przepłacił życiem.

Francisco Erasmo Rodrigues de Lima (62 l.) z Sao Paulo był świadkiem negocjacji policji z porywaczem, którym był Luiz Antonio da Silva (49 l.).

Źródło: TheSun.co.uk

Napastnik porwał kobietę i groził, że ją zabije. Gdy wyciągał pistolet Francisco rzucił się na niego i powalił na ziemię, w tym czasie kobieta zdołała uciec. Niestety w trakcie szamotaniny przestępca wystrzelił ze swojej broni i śmiertelnie ranił Francisco.

Źródło: TheSun.co.uk

Nagranie pokazuje jak postrzelony bohater resztkami sił próbuje zabrać napastnikowi pistolet po czym pada na ziemię. Wtedy do akcji wkracza policja, 49-latek dostał kilkanaście strzałów nie mając jakiejkolwiek szansy na przeżycie.

Źródło: g1.globo.com

 

Uratowana kobieta została przewieziona do szpitala, jej zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Uwaga: Film zawiera sceny, które mogą być zbyt drastyczne dla niektórych widzów.

Nie ustalono dlaczego ona i przestępca znaleźli się pod katedrą. Według zeznań świadków spędzili w świątyni kilka minut wyglądając jakby się kłócili. Kobieta została zaatakowana gdy chciała wyjść na zewnątrz.

Gdy informacja o tym zdarzeniu dotarła do ludzi, zaczęli oni tweetować na cześć Rodrigues de Lima podziwiając jego poświęcenie. Stał się prawdziwym bohaterem w Brazylii.

Źródło: TheSun, g1.globo, Facebook