Co jest największym wyzwaniem dla dzisiejszych dzieci?

Czy wiecie co jest kluczem do osiągnięcia w życiu sukcesu?

Odpowiedzi na to pytanie szukało wielu badaczy. Dowiedziono, że jedynym powtarzającą się cechą ludzi, którzy osiągnęli wymierny sukces była samodyscyplina.

Wychowywanie dzieci we współczesnym świecie jest niekwestionowanym wyzwaniem. Psycholog, ergoterapeutka, kinezjolożka Victoria Prooday jest przekonana, że dziecku można pomóc wyłącznie poprzez zmianę postawy rodziców.

Victoria Prooday o najważniejszej kompetencji dziecka

Victoria zadała retoryczne pytanie rodzicom, czy wiedza, co jest największym wyzwaniem i trudnością współczesnych dzieci? Tak to właśnie SAMODYSCYPLINA!

„Innymi słowy rzecz ujmując, nasze dzieci wkraczają do prawdziwego świata bez podstawowych umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w przyszłości.

Uważam za interesujące, że wielu rodziców kojarzy „dyscyplinę” i „ograniczenia” z czymś negatywnym i pozwala dzieciom robić, co chcą, kiedy chcą, jak chcą.

Czy dzieci rodzą się ze świadomością, co to znaczy dobrze się zachowywać? Nie, nie rodzą się. Aby dzieci zachowywały się WŁAŚCIWIE, należy je tego nauczyć.

Jeśli chcemy, aby nasze dzieci były odpowiedzialne za sprzątanie swoich zabawek, to my jako rodzice, musimy wziąć odpowiedzialność za nauczenie ich tego.

Jeśli chcemy, aby nasze dzieci dobrze zachowywały się w restauracji, musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za nauczenie ich tego.

W rodzicielstwie miłość i ograniczenia idą w parze. Istnieje nieskończenie wiele sposobów na ustalanie granic i pozytywne karcenie dzieci! – twierdzi terapeutka.

Victoria Prooday o dawaniu dzieciom wyboru

W mojej praktyce widzę wiele zamieszania wśród rodziców, jeśli chodzi o dawanie dzieciom wyboru. Dzieci muszą mieć możliwość wyboru, ale nie wszystko w życiu jest wyborem.

Jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie naszym dzieciom tego, czego potrzebują, a nie tego co wybierają lub czego chcą. Dzieci to tylko DZIECI. Ich doświadczenie życiowe jest zbyt krótkie, aby wiedzieć, jaki wybór jest dla nich NAJLEPSZY w wielu sytuacjach życiowych.

Obserwuję wielu rodziców, mając na uwadze najlepsze intencje, PYTAJĄCY dzieci:

„Czy to czas do łóżka?”.

„ Czy jesteś gotowy, aby uporządkować swoje zabawki / założyć kurtkę? ”

– Chcesz trochę warzyw?

„Czy już czas wyłączyć telewizor?”

Nie zdziw się, jeśli Twoje dziecko odpowie „NIE !!!”

CZEMU?

Ponieważ Twoje dziecko odpowiada na Twoje pytanie. Zapytałeś, czy chce, a on / ona odpowiada: „Nie”, ponieważ nie chce 🙂

Pytania typu „Czy chcesz?”, „Czy jesteś gotowy?”, „Czy już czas?” sugerują, że dajesz mu wybór, aby tego nie robiło.

Nie pytaj ani nie dawaj możliwości wyboru, jeśli nie dajesz wyboru! Zamiast tego pomyśl o kreatywnym sposobie nakłonienia dziecka do zrobienia tego, co należy zrobić!

Zamiast tego powiedz:

„Lećmy jak motyle do łóżka

”Będziemy jeść długie i zielone warzywo. Co to może być?’

„Zobaczmy, ile samochodów można posprzątać w 2 minuty”

„Kto pierwszy założy kurtkę, ty czy ja?”

„Wyłącz telewizor, a potem zagramy w chowanego”

Są chwile na wybory, ale są chwile, aby po prostu powiedzieć dzieciom, co mają robić, bez dawania im możliwości wyboru lub proszenia.

Tak, nakłanianie dzieci do robienia tego, co trzeba, wymaga z naszej strony dużej kreatywności. Nie mamy innego wyjścia, jak tylko doskonalić nasze kreatywne umiejętności rodzicielskie. 🙂 To SZTUKA rodzicielstwa! 💞”

Artykuły Victorii Prooday zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i dotarły do 20 milionów ludzi.

Victoria uważa, że ​​pierwszy krok w kierunku pomocy dzieciom rozpoczyna się od edukacji rodziców.

Victoria Prooday o karaniu dzieci

'Rodzice często pytają mnie: „Jak karam swoje dzieci?”

Moja odpowiedź brzmi nie. Nie robię i nigdy tego nie robiłam!

18 lat macierzyństwa i 15 lat praktyki zawodowej nauczyło mnie, że dzieci mają najlepsze intencje. Chcą być dobrze. Nie chcą nas zawieść. Chcą dobrze się zachowywać.

Dzieci źle się zachowują, ponieważ nie mogą się dobrze zachowywać lub nie nauczono ich, jak dobrze się zachowywać. W każdym razie potrzebują naszego przewodnictwa, a nie naszej kary.

Czy karamy dziecko za to, że nie umie jeździć na rowerze?

Nie!

Ponieważ wiemy, że nie możemy oczekiwać, że dziecko będzie jeździć na rowerze bez uprzedniego przeszkolenia. Co więcej, jeśli chodzi o jazdę na rowerze, rozumiemy, że karanie nie poprawi jego umiejętności rowerowych.

Jednak jeśli chodzi o zachowanie przy stole, w sklepie itp. Wychodzimy z założenia, że ​​dzieci „powinny po prostu umieć się zachować”. Nie robią tego bez naszego szkolenia! Nie możemy karać za coś, czego ich nie nauczyliśmy.

Jeśli nauczymy nasze dzieci zachowania i jeśli będziemy je uczyć używając POZYTYWNYCH narzędzi, nie będziemy mieli powodu, aby je karać!

To jest sztuka rodzicielstwa, której używam w wychowywaniu moich dzieci i uczeniu wychowania rodziców. 💓

Victoria Prooday o napadach złości

Musimy mniej martwić się kontrolowaniem napadów złości naszych dzieci, a zająć się bardziej kontrolowaniem własnych napadów złości!

Dzieci są świetnymi naśladowcami. Uczą się z tego, co widzą. Jako rodzice musimy dać im coś wartościowego do naśladowania.

Dobre zachowanie rodzica jest warunkiem koniecznym dobrego zachowania dziecka. Zachowuj się tak, jak chcesz, aby zachowywały się Twoje dzieci!

Zgadzasz się ze stwierdzeniami terapeutki?

Źródło i Miniatura wpisu: yourot.com, Victoria Prooday Instagram