Lekarz: « obserwuj każdego dnia. To lepsze niż jakikolwiek lek…»

Czasami przychodzi czas, kiedy nie wiesz, co dalej robić i jak w ogóle dalej żyć.

Rozumiesz, że musisz coś zmienić, ale nie wiesz, co i jak. Przychodzi czas, kiedy zaczynasz szukać rozwiązania.

Mądrość wschodu gromadziła swoją wiedzę we wszystkich sferach ludzkiego życia od stuleci.

Porady medycyny orientalnej są zawsze proste, ale jednocześnie wypełnione wielką, głęboką mądrością. Mają odpowiedź na najważniejsze pytania: jak uzdrowić ciało i duszę.

Mądrość Wschodu:

1. Uśmiechaj się

Tak często jak to możliwe. Kiedy nie masz siły i pozornie powodu do uśmiechu, po prostu spójrz na świat zewnętrzny. Jest pełen piękna, wystarczy je dostrzec. Uśmiech jest najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości i choroby.

Medycyna wschodu mówi: gdy człowiek jest znudzony, smutny lub nerwowy, jego narządy zaczynają wytwarzać truciznę, kiedy uśmiecha się, raduje się ze świata, ciało leczy się.

Trudno jest utrzymać wewnętrzny spokój kiedy życie idzie źle, ale ważne jest, aby dobrze przyjrzeć się rzeczom, które ci się przytrafiają. Stałe stresy i niepowodzenia wywierają presję. Nie ma wątpliwości, że coś trzeba zrobić, ale wschodni mędrcy doradzają – czekaj. Jedyne, co naprawdę musisz zrobić, to nie pozwolić, aby problem cię pochłonął. Musisz spojrzeć na świat, uśmiechnąć się. Dzięki temu życie zmieni się na lepsze. Pozwól, aby miłość i spokój wpłynęły do ​​twojej duszy, uśmiechnij się jak najszybciej i jak najwięcej, niech wszystkie twoje problemy, jeśli nie znikną, to przestaną cię przytłaczać. A wtedy nadejdzie rozwiązanie…

2. Mów mniej

Puste rozmowy wymagają energii i siły. Medycyna orientalna radzi postępować zgodnie z tym, co mówisz. Słowa mają wartość tylko wtedy, gdy są odpowiednio wypowiedziane. W przeciwnym razie są to puste, niepotrzebne słowa.

3. Czuj się mniej

Oczywiście rozumiemy, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jednak nie powinieneś ciągle myśleć o przeszłości i przyszłości. W ten sposób budzisz w duszy smutek, znajdujesz niepotrzebne powody do niepokoju. Naucz się koncentrować na tym
dzieje się teraz. Zastąp rozbujałe myślenie koncentracją, a łatwiej ci będzie żyć.

4. Rozwijaj się

W wielu językach wschodnich „umysł” i „serce” wyraża jedno słowo. Wchodnia mądrość mówi: tak szybko jak przestaniesz się martwić o swoje ambicje i zaczniesz rozwijać swoje serce, tak szybko pozbędziesz się chorób. Puść swoje myśli, oczyść swój umysł, a wszystko się zmieni. Najlepszą metodą jest medytacja.

5. Utrzymuj głowę chłodną, a stopy ciepłe

Prawdopodobnie słyszałeś tę zasadę nie raz. Warto wziąć ją sobie do serca. Dzięki temu będziesz mógł pozbyć się nagromadzenia nadmiaru energii w głowie, w wyniku czego problemy z ciśnieniem znikną. Tę energię lepiej skierować do stóp. Utrzymując stopy w cieple, można zapobiec zawałom serca. Dlatego często masuj stopy, rozgrzewaj je i wkładaj skarpetki na noc.

6. Zmień dietę

W medycynie wschodu ciało i duch są ze sobą nierozerwalnie związane, dlatego ważne jest prawidłowe odżywianie by zdbać właściwie o ciało i umysł. Jedna z najważniejszych zasad medycyny wschodu – nie wolno się przejadać! Czy wiesz, że rocznie umiera 1 mln ludzi z głodu, a 3 miliony z przejedzenia?

Trawienie wymaga dużo energii. Orientalni mędrcy uważają, że obżarstwo bardzo skraca życie. Wstają od stołu na krótko przed odczuciem sytości. Po posiłku najlepiej jest pospacerować na świeżym powietrzu, aby pobudzić ciało do trawienia jedzenia. Medycyna orientalna zaleca również rozważenie wegetarianizmu.

7. Traktuj swoje choroby z należytą starannością

„Ile lat cierpiałes na chorobę, tyle lat będziesz z niej wychodzić” – tak mówi wschodnia medycyna. Nigdy nie możesz zaprzestać leczenia, zarzucać go w połowie. Twoja cierpliwość zostanie nagrodzona, a wysiłki zakończą się sukcesem.

8. Umiar

Wszystko powinno być umiarkowane, nie tylko to co szkodzi, ale także to co zdrowe. Nadmierne chodzenie może uszkodzić stawy, siedzenie osłabia mięśnie. Smutek, żal, współczucie i apatia szkodzą w nadmierze podobnie jak i zbyt wiele radości. Szkodliwe jest wszystko co nadmiernie i przesadne.

9. Raduj się

Raduj się i oszczędzaj swoją energię witalną. Więcej radości – więcej energii „Qi”. Negatywne emocje blokują przepływ „qi”. Nigdy nie pozwól, aby twoja energia życiowa zgasła, zawsze ją uzupełniaj. Jeśli poczujesz spadek energii to znak, żeby zrobić coś co ci jej doda. Jeśli poczujesz, że ktoś lub coś wysysa z ciebie energię odsuń się, zregeneruj zasoby.

Zbyt aktywne i nieuporządkowane życie seksualne jest w stanie wyczerpać rezerwy energii. Ponadto warto powstrzymać się od porannych rozmów – odbierają siłę.

10. Obserwuj swoje zdrowie w zależności od pory roku

Pora roku wpływa również na cykl życia. Zimą utrzymuj stopy w cieple, a głowę chłodną. Ale wiosną i latem pozwól, aby twoje stopy były chłodne. Kiedy jesteś chory, nie pij zimnej wody, ponieważ niszczy ona serce i żołądek. Wiosną i latem śpij głową skierowaną na wschód, jesienią i zimą na zachód. Zadbaj o swoje zdrowie i dbaj o energię „Qi”. Przestrzegając tych zasad, będziesz w stanie odzyskać energię życiową i pozbyć się chorób.

Dziś żyjemy nadpobudliwym, nadwydajnym stylem życia. Permanentny stres i zmęczenie stają się powszechne. W ten sposób nie da się żyć długo. Bardzo ważne jest, aby przełamać to błędne koło, wyrwać się z niego i rozpocząć nowe życie.

Orientalne wskazówki są proste. Jeśli będziesz ich przestrzegać, wkrótce zauważysz, że Twoje życie zmienia się na lepsze, dusza jest pełna radości, a ciało pełne witalności.

Uśmiechaj się, żyj prosto, ciesz się każdą chwilą swojego życia, ponieważ jest to bezcenny dar, który otrzymałeś tylko raz.

Skorzystaj z okazji i podążaj swoją drogą. Odnajdź siebie i swoje szczęście!