Wylały na niego klej i obsypały piachem. Ciężko opisać co dla zabawy zrobiły te dzieci.

Niestety niejednokrotnie spotykamy się z aktami znęcania się nad zwierzętami przez dorosłych. Wydawałoby się, że takie pomysły nie przychodzą do głowy dzieciom, który z natury uwielbiają zwierzaki. Jednak prawda bywa nieco inna, a dzieci potrafią być równie okrutne.

Facebook/He’Art of Rescue

W Turcji grupa dzieciaków dla „zabawy” torturowała tego pieska o imieniu Pascal. Oblepiły go klejem, rzucały go w błoto by ostatecznie porzucić go na pastwę losu.

Na szczęście dla czworonoga, został on znaleziony i przewieziony do schroniska. Piesek był dość poturbowany po tym jak próbując się poruszać niejednokrotnie uderzał o beton.

Jego sierść była tak sztywna, że żaden włos nie mógł się a niej poruszyć, tworzyła prawdziwą skorupę.

Zobacz jak wyglądał ten biedny piesek na poniższym filmiku:

Aby ulżyć Pascalowi w cierpieniach umyto go na ile było to możliwe ale okazało się, że jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się skorupy było ogolenie jej.

Facebook/He’Art of Rescue

Dziś, po 3 miesiącach od wydarzenia piesek jest już w znacznie lepszym stanie i można zobaczyć, że pod tą twardą skorupą krył się tak urocza istotka.

Facebook/He’Art of Rescue

Pascal znalazł już nowy dom, trafił do hiszpańskiej rodziny gdzie ma bardzo dobre warunki do szczęśliwego życia.

Ta historia ma swoje dwa oblicza: z jednej strony smutne, że nawet dzieci potrafią skrzywdzić bezbronne zwierzę a z drugiej strony szczęśliwie wszystko się kończy bo są ludzie którzy niosą pomoc pokrzywdzonym zwierzakom.

Udostępnij to! Nie zamiatajmy pod dywan okrucieństwa wobec zwierząt.

Źródło: catracalivre.com.br, facebook.com, heartofrescuetr.org