Lekarze zalecali oddać ją do specjalnego ośrodka. 15 lat później zostaje wziętą modelką

Najpiękniejsze w naszym świecie jest to, że się różnimy. Kolorem skóry, cechami wizualnymi, osobowością czy genami.

Tę różnorodność powinniśmy doceniać i sprawiać by nikt nie czuł się gorszy i wykluczony, a odmienność nie była powodem do ograniczeń w osiąganiu sukcesów i dobrego życia.

To jak wiele jest w tej kwestii do zrobienia zrozumieli rodzice Kennedy Garcii, którzy usłyszeli od lekarzy po porodzie dziewczynki, żeby oddali ją do specjalistycznego ośrodka, ponieważ jej życie będzie „mało jakościowe”.

Kennedy urodziła się z dodatkowym chromosomem 21 i zestawem cech genetycznych określanych jako zespół Downa. Miała nie tylko cechować się opóźnieniem intelektualnym, słabymi kończynami, wadami serca, ale też ze względu na wady genetyczne, groziło jej noszenie pieluchy nawet w dorosłym życiu.

Renee Garcia, matka dziewczynki, była jednak wysoce świadomą kobietą i zakochana w swojej córeczce bez względu na jej predyspozycje genetyczne. Renee czuła, że akceptacja i właściwa opieka to klucz do poprawy stopnia rozwoju i komfortu życia osób z zespołem Downa.

Nie zamierzała porzucić córki, ale z pomocą rodziny i lekarzy zapewnić jej najlepsze warunki do rozwoju i pokonywania ograniczeń.

Kolejne lata pokazały jak wiele dokonała. Dziś Kennedy jest nastolatką, która ma za sobą nie tylko walkę z chorobami będącymi wynikiem jej predyspozycji genetycznych, ale także z nowotworem. Nawet rak nie pokonał ani jej, ani wspierających ją bliskich.

Kennedy pomimo przeciwności prowadzi aktywne życie i osiąga sukcesy jako tancerka i modelka dla znanych marek.

„W noc, w którą urodziła się Kennedy, byłam załamana gdy lekarze powiedzieli mi o jej chorobie, mówiono mi same negatywne rzeczy, nawet jednego słowa wsparcia czy pocieszenia. Lekarze i pielęgniarki rysowali naszą przyszłość w najciemniejszych barwach, choć przecież nie wiedzieli, co się może wydarzyć.”

„Dopiero kolejnej nocy jedna z pielęgniarek powiedziała mi, że Kennedy jest piękna i przypomina jej własną córkę, która również ma tę chorobę. Wtedy pojawił się we mnie promyk nadziei.”

Została modelką

Kennedy dzięki wsparciu jakie otrzymała ze strony rodziny świetnie sobie radzi. Jest wziętą modelką, ma za sobą współpracę z takimi markami jak American Girl i Justice Clothing i pracuje dla agencji KMR Diversity oraz Dream Talent Management.

Nastolatka podróżuje między Nowym Jorkiem a Hollywood, gdzie bierze udział w sesjach , zdjęciowych i przesłuchaniach. Ma też chłopaka Matthew, który tak jak ona ma zespół Downa.

Lekarzom, którzy towarzyszyli jej podczas diagnozy 16 lat temu, Renee chciałaby powiedzieć jedno:

„To szokujące jak ci lekarze mało wiedzieli, a to było zaledwie 16 lat temu. Smutno mi, że straciłam czas na rozpaczanie nad tym, co wcale nie miało się wydarzyć.”

Renee i Kennedy swoim przykładem pragną rozpowszechniać wiedzę o Down syndrome i wspierać rodziny nim dotknięte. Biorą udział w wykładach i prelekcjach o charakterze edukacyjnym w szkołach i w mediach społecznościowych.

Kennedy prowadzi także własny profil na Instagramie gdzie zgromadziła 130 000 obserwujących.

„Jesteśmy z niej bardzo dumni i z wszystkiego co do tej pory udało jej się osiągnąć. Jest cudowną dziewczyną i mamy wielkie szczęście, że ją mamy.”

To piękny przykład jak można nie ugiąć się przeciwnościom losu, ale wyjść im na przeciw z podniesionym czołem. Życzymy Kennedy i jej bliskim wielu wspaniałych chwil i sukcesów.

Źródło: kennedyjean04/instagram, Miniatura wpisu: kennedyjean04/instagram