Koń „Roszpunka” podbija internet swoją blond grzywą. Jej zdjęcia są niesamowite

Storm (Burza), ośmioletnia klacz Haflinger z Holandii, stała się gwiazdą Instagramu, dzięki swojej długiej, falującej grzywie.

24-letnia studentka Naomi Beckers kupiła Storm od jej poprzedniego właściciela dwa lata temu. Spodobały jej się niesamowicie długie jasne włosy Storm. Klacz nie miała obcinanych włosów odkąd miała zaledwie dwa lata. Po kupieniu jej Naomi postanowiła założyć konto na Instagramie, na którym wielbiciele Storma mogliby śledzić jej postępy, ale nigdy nie spodziewała się, że stanie się tak popularna. Instagram Storm ma teraz prawie 42 000 obserwujących, co czyni ją jednym z najpopularniejszych koni w mediach społecznościowych.

„Od czasu do czasu planowałam zamieścić na nim kilka zdjęć, ale ludzie wciąż pytali mnie, kiedy zamieszczę kolejne zdjęcie”, powiedziała Naomi w „Bit Magazine”. „Jest to nieco poza kontrolą, ale myślę, że to bardzo miłe, że tak bardzo się rozwinęło!”

Konie Haflinger znane są z długich, pięknych włosów, ale włosy Storm są dłuższe niż większości przedstawicieli rasy. Gdy miała około trzech lat, jej włosy były już dłuższe niż przeciętne, a Naomi pozwoliła im rosnąć dalej, tylko zaczęła je zaplatać by jej nie przeszkadzały. Tak więc włosy Storm rosły w ciągu ostatnich sześciu lat i dziś mierzą ponad metr długości. Dzięki nim Storm zdobyła przydomek „Roszpunka”, po sławnej postaci z bajki dla dzieci.

Jak Wam się podoba Burza vel Roszpunka?