Masz kłopoty z zapamiętywaniem? Po tej metodzie będziesz łatwiej się koncentrować, kojarzyć fakty i zapamiętywać!

Niezależnie od tego czy twoje problemy wynikają z przemęczenia czy są następstwem chorób lub starzenia istnieje roślina, która regeneruje komórki mózgowe i daje zadziwiające, przebadane rezultaty.

Brahmi (Bacona monieri) – to roślina pochodząca z Indi. W tamtejszych rejonach od dawna znana jako zioło lecznicze wspierające układ nerwowy. Ma największe ilości składników wspomagających pracę mózgu: saponiny sterydowe, alkaloidy, flawonoidy, glikozydy i fitosterole.

msnoverseas

Jak działa?

Badania wykazały działanie stymulujące odbudowę komórek i połączeń nerwowych i pobudzające przekaźniki choinowe, które zwiększają ukrwienie mózgu. Dzięki czemu procesy myślowe, poznawcze, kojarzenia i zapamiętywania zachodzą szybciej i sprawniej.

Działanie zostało potwierdzone badaniami na Uniwersytecie Khon Kaen. Przeprowadzone przez naukowców z dziedziny medycyny i psychiatrii na grupie starszych pacjentów ze średnią wieku 62 lata. We wszystkich testach przeprowadzanych na początku badania w grupie przyjmujących brahmi w dawce od 200 do 600 mg przez 4 miesiące, wyniki wypadły lepiej o średnio 23 %!

onlymyhealth

Dla kogo?

Dla każdego, kto czuje, że potrzebuje, ponieważ ma problemy z koncentracją, zapamiętywaniem, uczeniem się, więc dla osób starszych, studentów, uczniów, a także pacjenctów z chorobami psychicznymi, osobom pracującym w zawodach wymagających wysokiej sprawności intelektualnej. Badania potwierdzają też dobre efekty stosowania tej rośliny w poprawie funkcji mentalnych u dzieci cierpiących na ADHD, w polepszaniu funkcji poznawczych u osób po udarze mózgu oraz w padaczce. Roślina ta wspomaga również leczenie chorób neurodegeneracyjnych (m.in. Alzheimera i Parkinsona).

static

To nie jedyne zalety

– zioła brahmi wykazują także działanie przeciwzapalne, odkażające, gojące.

– likwidują trądzik, zmniejszają cellulit i blizny.

– wspomaga nawilżanie skóry

– wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne

– działają ochronnie na wątrobę

– na wrzody żołądka

– mają działanie antydepresyjne

Jednymi przeciwwskazaniami do stosowania ziół Brahmi jest ciąża, karmienie piersią, nadciśnienie i przyjmowanie leków nasennych.

Jakie zioła brahmi wybrać i na co zwracać uwagę?

Ważne by pochodziły z certyfikowanej hodowli.

Prosimy o udostępnienie artykułu każdemu komu ta wiedza może się przydać!

Źródło/preview foto: arturtopolski
Źródło:

ncbi.nlm.nih.gov/PMC3153866

ncbi.nlm.nih.gov/16334271