Niesamowite fakty o inteligentnych ludziach

Zebraliśmy kilka niesamowitych faktów na temat nieprzeciętnie inteligentnych ludzi.

Przebieg ich myśli jest nieco inny niż u większości z nas. Ich przyzwyczajenia, zachowanie mogą zadziwiać, a nawet szokować, ponieważ są nietypowe dla pozostałej części ludzkości.

Geniusze generalnnie zasypiają późno w nocy. Jeśli robisz to samo, być może pretendujesz do rangi inteligentnych ludzi. Badania wykazały, że osoby o ilorazie inteligencji 123 i nie sa w stanie zasnąć przed północą.

Inteligenci często używają wulgaryzmów. Choć nie z tych samych powodów, co osoby prymitywne i prostackie. O ile Ci mają tak ograniczony zasób słów, o tyle inteligenci potrzebują ich do szerokiego wachlarza emocji, którymi dysponują. Potrzebują nadać jeszcze więcej mocy znaczeń zdarzeniom czy faktom, gdy nawet niewyczerpane możliwości lingwistyczne i nie są w stanie oddać ich w pełni.

Są w stanie szybko dostosować się do okoliczności, a nawet zrobić natychmiast. Innymi słowy, inteligentni ludzie są wyjątkowo elastyczni. Zmian nie lubią, ani nie planują, ale one ich nie przerażają. Gdy więc okoliczności tego wymagają stają zwarci i gotowi na każde wyzwanie.

Mądrzy ludzie postrzegają wszystkie problemy i niepowodzenia jako lekcję życia. Uczą się na własnych błędach i nie boją się popełniac nowych.

Uwielbiają trudności i wymagające łamigłówki. W obliczu problemu natychmiast zaczynają zastanawiać się, jak go rozwiązać.

Inteligentni ludzie mają problemy z kwestiami organizacyjnymi. Często są spóźnialcy i bałaganiarscy. Żyją w chaosie, ale umieją się w nim odnaleźć. Z wiekiem zaczynają jednak tęsknić za ładem i porządkiem.

Generują genialne pomysły, które na pierwszy rzut oka wydają się po prostu absurdalne. Wielu mądrych ludzi wyprzedzało swoje czasy o pokolenia. Dlatego często czują się nierozumiani i wyobcowani.