Oznaki złego smaku: 7 rzeczy, które zdecydowanie należy usunąć z mieszkania

Najprawdopodobniej przynajmniej raz w życiu musiałeś być w pomieszczeniu, z którego chciałeś się jak najszybciej wydostać.

Przeczytaj o tym, jakie rzeczy sprawiają, że nasz dom jest niewygodny i źle odbierany.

1. Bogactwo falbanek

Mnóstwo falbanek, starannie dobranych dodatków z tej samej tkaniny w całym pomieszczeniu może zamienić mieszkanie w słodki domek dla lalek. Postaraj się pozbyć tych detali lub przynajmniej zredukuj ich liczbę do minimum.

2. Sztuczne rośliny

Patrząc na takie rośliny, od razu rozumiesz, że właściciele się poddali i stracili wszelkie nadzieje na wyhodowanie czegoś co żyje. Jeszcze bardziej przygnębiające jest, gdy te „rośliny” pokryte są ogromną warstwą kurzu, a nawet wyblakły na słońcu.

3. Gotowe galerie zdjęć

Wszyscy lubimy pamiatki. W zaaranżowanej galerii na jednej scianie mżna łączyć pamiątkowe fotografie, plakaty, grafiki i obrazy. Ale to wymaga wysiłku i sporo zachodu, by osiągnąć miły dla oka efekt. Dlatego niektorzy ida na łatwizję i oprawiaja zdjęcia w gotowe galerie. To po prostu nie wyglada dobrze. W ogóle ze zdjęciami warto uważać. Według niektórych psychologów duża liczba zdjęć w mieszkaniach nie pozwala się zrelaksować. W końcu nieustannie przywołują wspomnienia i sprawiają, że myśli krążą wokół przeszłości. Czy to konieczne? Lepiej żyć w teraźniejszości.

4. Pluszowe zabawki na łóżku dorosłej osoby

Łóżko przeznaczone jest do spania i wypoczynku, ale nie jako miejsce do przechowywania zabawek. A poza tym nie jesteś już dzieckiem.

5. Inspirujące cytaty

Dla gości nie są źródłem inspiracji, ale raczej wołaniem o pomoc. A we wnętrzu wygląda to bardzo dziwnie.

6. Pokrowiec na deskę sedesową

Jeśli celem jest udekorowanie pokrywy toalety, to pomysł jest taki sobie. Po pierwsze wygląda brzydko, a po drugie nie jest zbyt higieniczny. W końcu na pokrywie toalety gromadzi się ogromna ilość bakterii.