Para obchodzi rocznicę ślubu w restauracji z fatalną obsługą. Zostawia notatkę, która szokuje kelnera.

Każdy gość restauracji oczekuje, że będzie mógł liczyć na przyjemną atmosferę, smaczne jedzenie i dobrą obsługę. Tymczasem często wychodzimy z restauracji rozczarowani i zirytowani.

Makenzie i Steven Scholtz w wykwintnej restauracji postanowili świętować swoją szóstą rocznicę ślubu. Dość szybko zauważyli, że nie będą to obchody takie, jakich się spodziewali

Atmosfera w restauracji była napięta. Goście się denerwowali zbyt długim czasem oczekiwania na jedzenie i pomyłki w zamówieniu.

Makenzie i Steven poznali się 10 lat temu, gdy oboje byli kelnerami. Gdy spojrzeli na kelnera zobaczyli jak jest zestresowany. Po skończonym posiłku para zostawiła dla kelnera wiadomość, a całą sytuację Makenzie opisała na facebooku.

„Ok. sprawa wygląda następująco: obsługa dziś była fatalna. 20 minut czekaliśmy na samą tylko wodę, 40 minut na przystawki i grubo ponad godzinę na danie główne. Dookoła ludzie narzekali i komentowali jak zła obsługa jest w tej restauracji.

Problem był widoczny gołym okiem. Był nim brak dostatecznej ilości pracowników a nie sam kelner, który biegał jak szalony i wydawał się nie słyszeć docinków i komentarzy.

Policzyliśmy, że miał do obsługi 12 stolików i bar. To zdecydowanie więcej niż jest w stanie obsłużyć jedna osoba!

Gdy siedziałam tam obserwując jak biega tam i z powrotem, przepraszając ludzi za zwłokę powiedziałam do Stevena: to kiedyś byliśmy my.

To była ciężka i niewdzięczna praca, nie lubiłam jej.

Steven i ja zgodziliśmy się, że prawdopodobnie ten biedny kelner do tego wszystkiego dostanie minimalne lub zerowe napiwki za wolną obsługę.

Na rachunku napisaliśmy” Byliśmy kiedyś na twoim miejscu. Przekaż dalej 🙂 i zostawiliśmy 100 dolarów (około 360 zł) napiwku dla zestresowanego kelnera.

facebook makenzie schulz

Wyszliśmy zanim zobaczył rachunek i nie piszę o tym, żeby się pochwalić. Chcę tylko, byście spojrzeli na cały obraz zanim kogoś ocenicie…

I zawsze pamiętajcie, gdzie sami zaczynaliście.”

Piękny gest i mądre słowa. Jeśli się z nimi zgadzasz udostępnij, by inni też mogli się o nim dowiedzieć.

Źródło/Fotgrafie: facebook makenzie schulz