Puchną ci nogi w czasie upałów? Mamy na to sprawdzony sposób

Obolałe, opuchnięte nogi, szczególnie w czasie upałów to prawdziwa zmora, która dotyka przede wszystkim kobiety.

Gdy temperatura wzrasta naczynia krwionośne rozszerzają się a krew przecieka do tkanek. Pomaga to obniżyć temperaturę ogólną ciała ale przegrzany organizm ma problem z odprowadzeniem krwi z kończyn do serca. Gdy dodatkowo prowadzisz siedzący tryb życia, lub dużo stoisz albo jesteś w ciąży obrzęki nóg będą ci doskwierać.

Wypróbuj 3 sposoby, które przyniosą ulgę na opuchnięte nogi:

Kąpiel z miętą

Skutecznie usuwa opuchliznę zanurzenie ich w zimnej wodzie przez 3 minuty a następnie przełożenie na chwilkę do bardzo ciepłej, w której zanurzysz kilka liści mięty. Trzeba powtórzyć kilka razy. Ten sposób stymuluje krążenie i zmniejsza obrzęk.

2.bp.

Sól Epsom

Do miski z letnią wodą dodaj około 60g soli Epsom. Zanurz stopy na 15 minut, wyjmij i dokładnie wytrzyj. Sól Epsom ma dobroczynne działanie nie tylko na ból i obrzęk ale także zmiękcza skórę, odświeża, zwalcza zgrubienia, odciski i pęcherze.

krainasoli

Ocet jabłkowy

Dzięki bogatej zawartości potasu wzmacnia komórki i równoważy płyn w nogach czym zniweluje opuchliznę. Namocz ręcznik w roztworze z 200 ml płynu i takiej samej ilości wody a następnie owiń go wokół stóp na 30 minut. Zdecydowanie bardziej skuteczny jest mętny nie klarowany ocet domowej roboty.

straga.pl

Podziel się sposobami ze swoimi znajomymi. Może komuś się bardzo przydać.

Źródło/foto: healthool