Sprawdź co się stanie jeśli położysz kostkę lodu dokładnie w tym miejscu.

Punkt u podstawy czaszki, gdzie łączy się ona z szyją jest miejscem szczególnym.

Nazywa się go Feng Fu i według lekarzy medycyny chińskiej, należy go stymulować dla uzyskania licznych korzyści zdrowotnych.

Stymulacja w praktyce wygląda następująco:

Należy położyć na tym punkcie kostkę lodu, otaczając ją bandażem lub czymś podobnym, co pomoże uchronić ją przed spadaniem i ściekaniem wody.

Kostkę należy przyłożyć na 20 minut. Przez pierwszych kilka chwil towarzyszyć Ci będzie nieprzyjemne uczucie chłodu, ale po chwili poczujesz się ciepło i odprężenie.

Najlepiej powtarzać czynność dwa razy dziennie jednego dnia i po kilku dniach ponownie.

Skutkiem stymulacji jest spowolnienie przepływu krwi z mózgu do serca. Z tego powodu niewskazane jest praktykowanie stymulacji przez osoby z rozrusznikiem serca i kobiety w ciąży.

Lód w punkcie Feng Fu wyzwala endorfiny, pomaga pozbyć się bólu głowy, zapobiega migrenom, zaburzeniom snu, zaburzeniom hormonu tarczycy, łagodzi bóle zębów i stawów, zwiększa wydolność układu sercowo-naczyniowego, stabilizuje wahania ciśnienia tętniczego, łagodzi stres i stany chronicznego zmęczenia.

Stymulacja wywiera również bardzo indywidualny wpływ zależnie od osoby. Obserwuj swój organizm i czerp z mocy tego niezwykłego miejsca.

Te dwa razy, po dwadzieścia minut, raz na kilka dni, nie jest szczególnym wyrzeczeniem, w porównaniu do korzyści jakie przynosi.

Poleć metodę każdemu, kto ma zdrowotne problemy.

Źródło: stevenaitchison