Tych 11 produktów spożywczych nigdy się nie psuje! Sprawdź co nie wymaga daty ważności.

Dość częstym jest, że zapominamy sprawdzić datę ważności na produktach spożywczych. Zdarza się również, że robimy zapasy żywności pomimo braku pewności co do jej przydatności w czasie.
Są jednak produkty, w przypadku których nie trzeba się martwić data ważności.

Poniżej lista 11 artykułów spożywczych w przypadku których możemy nie sprawdzać daty ważności:

1. Miód


Miód nigdy się nie psuje, może zmienić kolor i krystalizować się, ale nadal jest bezpieczny do spożycia. Jeśli nie lubisz skrystalizowanego miodu, umieść otwarty słoik w ciepłej wodzie, aż do rozpuszczenia kryształów. Miód najlepiej przechowywać w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu.

2. Ryż


Ryż wewnątrz opakowanie jest tak samo dobry jak pierwszego nawet jak leży w szafce już naprawdę długo. Trzeba jedynie uważać na ryż brązowy, który zawiera więcej tłuszczu przez co może zjełczeć.

3. Ocet biały


Biały ocet nigdy się nie psuje, a nawet używany jest do konserwowania żywności. Zawsze jest świeży, może być stosowany do marynaty, sosów, czy nawet sprzątania domu.

4. Ekstrakt waniliowy


Wykonany na bazie alkoholu, pozostaje świeży i aromatyczny przez długi czas. Aby kupić produkt o najwyższej jakości najlepiej wybrać ten prawdziwy, nie mający daty ważności.

5. Sól


Czy ktoś słyszał o zepsutej soli? Różnego rodzaju sole pozostają dobre i świeże przez lata o ile nie wlejesz do niech wody lub oleju. Najlepiej trzymać ją w słoju i z dala od moznego źródła ciepła.

6. Skrobia kukurydziana


Nadaje się do spożycia przez lata, wystarczy, że przechowujesz ją w słoiku, odizolowaną od powietrza. Aby zachować jej świeżość, musi to być suche i szczelnie zamknięte naczynie. Nawet jeśli z czasem stworzą się grudki to nic nie zmienia w jej właściwościach.

7. Cukier


Cukier nie traci swoich wartości, należy tylko pamiętać, aby trzymać cukier w szczelnym pojemniku i przechowywać w suchym miejscu. Warto również upewnić się, że zamykasz szczelnie pojemnik aby uniknąć przyciągnięcia mrówek.

8. Mocny alkohol


Mocne trunki zachowują swoje właściwości o ile przechowywane są w ciemnym i chłodnym miejscu. Jak długo nie zapomnisz dobrze zamykać butelkę i mieszasz zawartość wewnątrz niej, alkohol będzie równie dobry przez wiele lat.

9. Suszona fasola


Suszona fasola pozostaje w dobrej kondycji przez długi czas, choć gotuje się dłużej niż świeża. Niewielka ilość wilgoci zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów. Nie traci również wartości odżywczych, należy ją jedynie przechowywać w suchym miejscu.

10. Kawa rozpuszczalna


Kupiłeś za dużo kawy instant? Umieść ją zamrażalce, dzięki temu długo utrzyma świeżość na bardzo długo.

11. Syrop klonowy


Można przechowywać go w zamrażarce, aby utrzymać jego świeżość na zawsze, dzięki temu Twoim naleśnikom już nigdy nie będzie niczego brakować.

Źródło: curejoy.com | Fotografie: curejoy.com