W dniu ślubu pan młody złożył przysięgę siostrze narzeczonej. Wszystko wcześniej zaplanowali

Ashley i Hannah są siostrami i są sobie najbliższe na świecie. Nie są bliźniaczkami, ale znaczą dla siebie jeszcze więcej.

Ashley jest o kilka lat starsza od Hannah, więc od początku się nią opiekuje. Młodsza siostra urodziła się z zespołem Downa. Hannah ma również cukrzycę i jeszcze kilka innych poważnych schorzeń. Starsza siostra przyrzekła, że ​​nigdy nie opuści swojej siostry.

Dziewczęta dorosły i Ashley się zakochała. Ale kolejne uczucia nie przetrwały próby ciężaru, jakim postrzegali mężczyźni, jej chorą siostrę.

Każdy z nich traktował Hannah z dystansem, żaden nie chciał z nią rozmawiać, ani spędzać czasu. Traktowali ją jak zło konieczne, najchętniej udawaliby, że nie istnieje i mieli wyraźny problem z akceptacją Hannah jako osoby z syndromem Downa.

Dla Ashley była to sprawa bardzo ważna i bez żalu rozstawała się z kolejnymi chłopakami.

I wtedy spotkała Willa

Ashley polubiła go tak bardzo, że panicznie bała się negatywnej reakcji Willa na Hannah. Bardzo lubiła Willa, ale wiedziała, że jeśli nie zaakceptuje Hannah, będzie musiała przestać się z nim spotykać. Kiedy Ashley przedstawiła Willowi swoją siostrę, jej obawy zniknęły bezpowrotnie. Will od razu polubił Hannah i chętnie spędzał z nią czas. Nawet przez chwilę Will nie był zakłopotany faktem, że Hanna miała zespół Downa. Pokochał Hannah jak siostrę. Ashley zażartowała, że Will będzie musiał poślubić dwie siostry naraz.

Pamiętny piknik

Pewnego dnia podczas pikniku w piękny, letni dzień Will niespodziewanie ukląkł przed Ashley. W rękach trzymał pierścionek i poprosił swoją dziewczynę o rękę. Z radością odpowiedziała „tak”.

Wtedy Will powiedział, że to nie wszystko. Odwrócił się do Hannah i ukląkł ponownie. Miał inny pierścionek w dłoni. Była to cenna rodzinna pamiątka, która należała niegdyś do babci Willa. Will powiedział: „Hanno, czy będziesz moją najlepszą przyjaciółką?” Dziewczyna nie mogła powstrzymać łez.

Dzień Ślubu

W dniu ślubu obie siostry ubrane były w białe suknie ślubne. Ashley i Will poprosili księdza, aby przyjął specjalną, humorystyczną przysięgę od Willa i Hannah. Zapytał: „Czy bierzesz Willa za najlepszego przyjaciela? Czy zgadzasz się zawsze łowić z nim ryby? Czy zgadzasz się na słuchanie jego nieśmiesznych żartów, a także czy zgadzasz się by dbał o ciebie zawsze jako Twój najlepszy przyjaciel? Kiedy oboje odpowiedzieli twierdząco, kapłan oświadczył, że są teraz związani przyjacielską przysięgą i mogą się objąć.


„Moja siostra nigdy nie będzie mogła żyć samodzielnie. Kiedy moi rodzice będą starsi i nie będą mogli już zajmować się Hannah, będzie pod moją opieką. Jestem wdzięczna mojemu mężowi za wsparcie, które mi daje i przyjaźń, jaką darz Hannah. To więcej niż mogłabym pragnąć”
– mówi Ashley.

Ludzie z zespołem Downa są pieknymi, wrażliwymi i bardzo szczerymi ludźmi. Tak samo czują, a może więcej. Niestety muszą mierzyć się z krzywdzącą opinią otoczenia, że są upośledzeni i złym traktowaniem. Will okazał się wspaniałym mężczyzną. Odważnym i o pieknym sercu. A nie zrobił przecież nic nadzwyczajnego.

Po prostu traktował Hannah jak człowieka…

Podziel się z innymi tą wzruszającą historią

Źródło: lemurov.net Fotografie:screeshot youtube.com